PROJEKT ROUŠKY 2020

Společnost Šance P.R.O. se účastní projektu ROUŠKY 2020 společnosti A-Giga s.r.o. Ve spolupráci s Věznicí Vinařice se zahájila ve středu 17.3.2020 činnost šití bavlněných roušek pro potřeby věznice, zaměstnanců a odsouzených. Část roušek je předávána našim seniorům prostřednictvím humanitárních organizací. Aktuální denní produkce je cca 1.000 kusů roušek.

Šijeme dvouvrstvé roušky, tzv. s kapsou, která je určená na vkládání výměnného filtru.

Šití roušek realizujeme v pronajatých prostorech věznice, ve školící místnost naší firmy atd. Při šití roušek nám pomáhají odsouzení, kteří normálně pracují jako operátoři v našem call centru, ty jsme doplnili ještě malou skupinou odsouzených, kteří doposud nepracovali.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli šití roušek realizovat –  na prvním místě vedení věznice, která nám umožnila tento projekt realizovat. Obrovské poděkování patří všem těm, kteří nám po výzvě zapůjčili šicí stroje, přinesli nám látky, nitě a další potřeby potřebné k šití roušek. Po výzvě mezi našimi přáteli a obchodními partnery jsme mohli začít šít do jednoho dne. Šicí stoje nám poskytla také  poskytla také společnost T-Mobile.  Děkujeme, bez Vás bychom nemohli pomáhat našim lidem!

Mimo jiné využíváme našich zkušeností ze sociálních projektů, které jsme realizovali a realizujeme, zabýváme se tzv. doprovázením. Nyní aktuálně uskutečňujeme inovační sociální projekt „Sousedé 83“ s motem „Buď dobrým sousedem“ (prevence recidivy odsouzených). Je úžasné pozorovat, jak odsouzení pracují dobrovolně a to i ve svém volnu. Zajímají se o to, komu jeho rouška bude pomáhat.

Podporujeme zároveň i iniciativu Roušky seniorům. Článek o iniciativě naleznete zde.